Wczoraj 17 lipca 2013r. około godziny 21:34 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Międzyrzeczu (woj. lubuskie) otrzymał zgłoszenie o pożarze w piwnicy budynku handlowo-mieszkalnego na ul. 30-go Stycznia w Międzyrzeczu.

Do działań skierowano również policję i zespół ratownictwa medycznego. Po dotarciu na miejsce zdarzenia przez pierwsze zastępy strażaków okazało się, że ogniem objęta jest piwnica i klatka schodowa.

Ogień odciągł drogę ucieczki matce wraz z trójką dzieci oraz jednej z lokatorek. Strażacy ewakuowali ich z okna na poddaszu przy pomocy drabiny. Na szczęście ewakuowani mieszkańcy podtruli się tylko lekko dymem. Lekarz, który zbadał ewakuowanych stwierdził, iż nie wymagają hospitalizacji.
&

Spaleniu uległo jedno pomieszczenie w piwnicy budynku oraz część piwniczna klatki schodowej, z której zadymienie uniemożliwiło mieszkańcom samodzielną ewakuację z budynku. Przyczyny wybuchu ognia nie są jeszcze znane.

W akcji gaśniczej, która trwała prawie cztery godziny udział brało sześć zastępów: dwa zastępy z JRG Międzyrzecz, jeden z JW Międzyrzecz oraz po jednym z OSP Międzyrzecz-Obrzyce, Kęszyca Leśna, Skwierzyna.

Foto: KP PSP Międzyrzecz

o autorze

Redakcja