W sobotę 06.07.2013 na drodzę krajowej nr 28 w miejscowości Miejsce Piastowe doszło do zderzenia karetka pogotowia ratunkowego z samochodem osobowym. Poszkodowanych zostało sześć osób, w tym przewożony przez karetkę pacjent.

Wypadek miał miejsce na granicy Krosna i Miejsca Piastowego około godziny 8:30. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący karetką pogotowia ratunkowego, jadąc od strony Miejsca Piastowego w kierunku Krosna jako pojazd uprzywilejowany – na sygnałach dźwiękowych i świetlnych, zderzył się ze skręcającym przed nim w lewo samochodem osobowym marki Suzuki, którego kierowca nie zauważył z tyłu manewru wyprzedzania.

W wyniku zderzenia obydwa pojazdy wypadły z drogi. W wypadku obrażenia doznali kierowca karetki, dwóch ratowników, poszkodowany oraz kierowca i pasażer samochodu osobowego. Karetka jechała z osobą z zawałem w ciężkim stanie.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Droga zablokowana była przez 2,5 godziny. Wezwani ma miejsce strażacy zabezpieczyli pojazdy, uporządkowali rozbite części karoserii, zneutralizowali wycieki z rozbitych aut. oraz pomogli wyciągnąć sprzęt medyczny z wnętrza karetki.

o autorze

Redakcja