W piątek 18 kwietnia 2014r. po godzinie 18&do Stanowiska Kierowania KP PSP w Polkowicach&wpłynęło zgłoszenie&o wypadku&na&drodze krajowej numer 3 w Mieszkowie (gm. Gaworzyce). Czołowemu zderzeniu uległ pojazd marki Ford Mondeo oraz Citroen.

Na zdarzenie najechali strażacy z PSP Jelenia Góra, którzy jako pierwsi udzielili pomocy poszkodowanym. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dwoje dzieci.

Kierowca Forda uciekł z miejsca zdarzenia. Godzinę później został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że jest nowosolskim prokuratorem. W trakcie zatrzymania przez policjantów okazało się, że w wydychanym powietrzy miał 0,7 promila alkoholu. Prokurator posiada immunitet i po wykonaniu wszystkich czynności związanych ze śledztwem został zwolniony do domu.

Śledczy będą musieli ustalić, czy prokurator spożył alkohol przed wypadkiem czy po. Co ciekawe, na fotelu pasażera w Fordzie jechał drugi prokurator z Nowej Soli. Jak donosi portal Gazeta Lubuska, oboje śledczy mają zostać zawieszeni najpóźniej do wtorku w swoich obowiązkach. Prokurator, który spowodował wypadek, ma odpowiadać przed sądem, jak zwyczajny kierowca.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zespoły ratownictwa medycznego, które przetransportowały poszkodowanych do szpitali. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatorów i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Ruch drogowy został całkowicie zablokowany w obu kierunkach. Czynności na miejscu prowadzili policjanci pod nadzorem prokuratora.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej&strony internetowej&oraz&profilu na facebooku.

o autorze

Redakcja