6 grudnia br. w ramach projektu pt. „Moje marzenie: Zostać strażakiem” zostały zorganizowane Mikołajki dla uczniów Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Leśniowie Wielkim.

6 grudnia br. w ramach projektu pt. „Moje Marzenie: Zostać Strażakiem”, finansowanego w ramach Programu Młodzież w działaniu, strażacy z OSP w Leśniowie Wielkim wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zabytków i Rozwoju Kulturalno – Oświatowego Leśniowa Wielkiego Leśniowa Małego i Sudołu, Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Leśniowie Wielkim , a przede wszystkim panią Krystyna Rosińską zorganizowali Mikołajki dla uczniów Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Leśniowie Wielkim.

Ta forma popularyzacji działalności OSP była skierowana do najmłodszej grupy dzieci. Przedszkolaki i inne dzieci, nie starsze niż letnie, odebrały prezenty od Strażaka – Mikołaja. Wszyscy byli podekscytowani, a w szczególności dzieci z młodszej grupy, które zaśpiewały dla Mikołaja piosenkę.

Były wspólne zdjęcia, dużo śmiechu, a przede wszystkim radość małych dzieci. Mamy nadzieję, że za rok uda się znaleźć fundusze na zorganizowanie takiego święta ponownie.&

Tymczasem projekt „Moje marzenie: Zostać strażakiem” wchodzi w decydującą fazę. Uformowała się już Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która stale podnosi swój poziom wyszkolenia. Kolejnym działaniem w ramach projektu będzie opracowanie map zagrożeń i konkurs wiedzy pożarniczej, na który już teraz serdecznie zapraszamy młodzież szkolną!

o autorze

Redakcja