– W stan gotowości zostały postawione wszystkie załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na południu. Będą pracować całą dobę – powiedział Minister Zdrowia. Jest to związane z sytuacją w województwie śląskim.

Dzisiaj w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. Dotyczyło dramatycznej sytuacji epidemicznej na Śląsku. Poza ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim wzięli w nim udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, marszałek województwa Jakub Chełstowski, kierownictwa szpitali i pogotowia oraz lotniczego pogotowia ratunkowego.

Jak przekazał minister zdrowia po posiedzeniu, ustanowiono nowe zasady dotyczące przenoszenia pacjentów do innych województw. Niedzielski zapowiedział relokację kołową chorych. – Do końca tygodnia 170 pacjentów będzie relokowanych w ten sposób – poinformował.

Do transportu maja być wykorzystane również śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Załogi z sześciu baz będą w gotowości przez całą dobę.  

Dzisiaj w województwie śląskim 6092 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To najwyższa dzienna liczba zakażeń w regionie od początku pandemii.

o autorze

Redakcja/Łukasz