12 czerwca na terenie powiatu wielickiego odbyły się Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP województwa małopolskiego.

W rywalizacji wzięło udział dwadzieścia drużyn z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych, w tym reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.

Dla zawodników przygotowano różnego rodzaju zadania. Dotyczyły różnych aspektów ratowniczych. Jedno zadanie dotyczyło wypadku samochodu dostawczego, który przewoził butle acetylenowe. Jedna z butli zapaliła się, a poszkodowana osoba doznała poparzeń. Na stawach w Brzegach strażacy ratowali tonącą osobę. W Niepołomicach w stadninie koni doszło do wypadku, podczas którego koń kopnął mężczyznę i konieczna była pomoc dla rannego oraz wsparcie psychologiczne dla świadków zdarzenia.

Każde zadanie oceniane było przez grupę sędziów specjalistów z ratownictwa wodnego, chemicznego, technicznego oraz medycznego według specjalnie przygotowanych arkuszy.

Tegoroczne mistrzostwa wygrała drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, a trzecie miejsce Komenda Powiatowa PSP w Zakopanem.

Foto. https://www.facebook.com/roadsafepl/

o autorze

Redakcja/Łukasz