Mistrzostwa OSP Powiatu Kluczborskiego w Sportach Pożarniczych

Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Kluczborskiego w Sportach Pożarniczych odbyły się w sobotę, 3 czerwca, w Wołczynie. To wydarzenie było nie tylko pierwszym tego rodzaju turniejem w powiecie kluczborskim, ale także w całym województwie opolskim.

Organizatorami zawodów były Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbicy Dolnej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP powiatu kluczborskiego. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Opolskiego, Andrzej Buła, który wsparł wydarzenie finansowo.

W zawodach wzięło udział 24 jednostki OSP z powiatu kluczborskiego, a liczba strażaków przekroczyła 400. Zawody podzielono na trzy grupy: Grupę “A” dla męskich drużyn pożarniczych, Grupę “C” dla kobiecych drużyn pożarniczych oraz MDP (Mistrzostwa Dziecięcych Drużyn Pożarniczych) dla chłopców i dziewcząt.

W klasyfikacji Grupy “A” zwyciężyła drużyna Chudoba, uzyskując czas 01:40,00. Na drugim miejscu uplasowały się Laskowice, a na trzecim Wąsice. W Grupie “C” pierwsze miejsce zajęły Laskowice, a kolejne miejsca zdobyły drużyny z Komorzna i Wąsic.

W Mistrzostwach Dziecięcych Drużyn Pożarniczych (MDP) zwycięstwo odniosła drużyna OSP Laskowice w kategorii chłopców, a w kategorii dziewcząt triumfowały Kujakowice Górne.

Zwycięzcy w poszczególnych gminach otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalne gminy. Podczas zawodów strażacy mieli również okazję zapoznać się z ofertą różnych firm, ale także z naszym mobilnym stoiskiem Remiza.pl – sklep pożarniczy.

Podczas mistrzostw nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników, takich jak malowanie twarzy, dmuchany plac zabaw czy waty cukrowej.

Należy zaznaczyć, że podczas tych mistrzostw po raz pierwszy w historii jednostki OSP Wołczyn i powiatu wystąpiła Dziecięca Drużyna Pożarnicza. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 4 lata i pełni