16 lutego w Szczawnicy, na Arenie narciarskiej – Jaworki odbędą się mistrzostwa strażaków OSP w narciarstwie o puchar „Polski Region Pieniny” – SLALOM GIGANT. Z tej okazji organizatorzy zapraszają do udziału i przedłużyli termin przyjmowania zgłoszeń na zawody do 8 lutego.

I Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie o Puchar Polski Region Pieniny – Slalom Gigant odbędą się w dniu 16 lutego 2013 roku (sobota). Zawody organizowane są na stoku Areny Narciarskiej w Jaworkach gm.Szczawnica. W zawodach będzie brało udział około 200 zawodników z różnych regionów Polski. Klasyfikacja zawodników będzie indywidualna i drużynowa. W konkurencji Drużynowej zawodnicy trasę slalomu będą pokonywać w STROJACH STRAŻACKICH. Dodatkowymi atrakcjami podczas zawodów będą: występy zespołu góralskiego i kapeli góralskiej oraz 40-to osobowej orkiestry strażackiej z Mszany Dolnej, quizy o wiedzy strażackiej, spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz pokazy sprzętu strażackiego.

Na parkingu przy wyciągu pokaz bojowych samochodów strażackich , ponieważ wiele jednostek takimi autami przybędzie na zawody. Jest to nowe wydarzenie sportowe, które wkrótce zawita w świecie strażaków ochotników i będzie także pojawiać się w następnych sezonach zimowych. Można zgłosić minimum 1 zawodnika ( max. 20) do konkurencji indywidualnej, a do konkurencji drużynowej musi być 4 zawodników. Można zgłaszać do obu konkurencji również Panie, które będą startowały razem z Panami. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia do 8 lutego!

Program zawodów:

  • 8.00-8.15msza św. polowa
  • 9.00-10.00 wydawanie numerów startowych, przyjmowanie opłat startowych
  • 9.30-10.00odprawa techniczna, oglądanie trasy
  • 10.15-10.30 przewidywany start do konkurencji Indywidualnej I i II przejazd
  • około godz.14.00 zakończenie konkurencji Indywidualnej
  • 14.30 przewidywany start do konkurencji Drużynowej „w stroju Strażak” I i II przejazd
  • 15.30-16.00 zakończenie konkurencji Drużynowej
  • 16.30-17.00ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

&

Wszystkie papiery, deklaracje można pobrać pod tym linkiem.

o autorze

Redakcja