Dnia drugiego lutego br., o godzinie 12:35 w Mławie (woj. mazowieckie, powiat mławski) doszło do karambolu, w którym brało udział pięć pojazdów osobowych.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji do wypadku doszło z winy 19-letniego mieszkańca Szydłowa – kierowcy Opla Omegi – który za późno zahamował za jadącym przed nim Volkswagenem Golfem, 37-letnim mieszkańcem gminy Szydłowo.

Uderzony Golf wpadł na Audi, którego kierowcą był 26-latek ze Szreńska. Audi z kolei najechało na kolejnego Golfa, którym jechał 20-letni mieszkaniec Mławy. Ten, wpadł na Citroena Berlingo, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego.

19-latek najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył golfa – relacjonuje Anna Gorczewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Na skutek zderzenia się pojazdów, do szpitala przewieziona została 21- letnia pasażerka audi, mieszkanka gminy Stupsk. Okazało się, że kobieta jest w ciąży.

Z podejrzeniem urazu kręgosłupa do szpitala trafił również kierowca Citroena Berlingo. Po badaniach i udzieleniu mu pomocy medycznej, został zwolniony do domu.

Pojazdy biorące udział w wypadku zablokowały jeden pas jezdni na dwie godziny. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Warszawskiej, w okolicach Zespołu Szkół nr 4.

Foto: kuriermlawski.pl / Jan Bugaj

o autorze

Redakcja