7 lipca br. dziewiętnaście minut po godzinie siedemnastej stanowisko kierowania KP PSP w Jędrzejowie zostało powiadomione, że w miejscowości Mniszek (pow. jędrzejowski) na trasie 728 doszło do wypadku. Do akcji ratowniczej natychmiast wyjechały dwa zastępy z jędrzejowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w rowie znajduje się wrak samochodu osobowego, a na jego przednich siedzeniach uwięzione są dwie osoby (dwóch młodych mężczyzn – 19 i 24 lata).

Trzecia osoba (kobieta – 22 lata) znajdowała się w przeciwległym rowie w odległości około siedemdziesięciu metrów od rozbitego auta. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli dopływ gazu we wraku auta i udzieli pomocy poszkodowanym.

Kobiecie, która najprawdopodobniej została w trakcie wypadku wyrzucona z auta strażacy unieruchomili kręgosłup szyjny, po czym przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi karetki pogotowia pomogli w prowadzeniu resuscytacji.

[galeria=2,lewa]Niestety w trakcie prowadzonych czynności ratowniczych lekarz karetki pogotowia stwierdził zgon kobiety. W tym samym czasie pozostali strażacy przy pomocy hydraulicznego sprzętu ratowniczego wydobyli z wraku auta uwięzionych mężczyzn, a następnie wspólnie z zespołem karetki założyli poszkodowanym kołnierze szyjne, prowadzili resuscytację, unieruchomili liczne złamania.

Obaj poszkodowani (w stanie ciężkim i krytycznym) zostali przez karetki pogotowia odwiezieni do szpitala. Dziewiętnastolatek kilka godzin później zmarł. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych uprzątnięto miejsce zdarzenia i przekazano je policji.

[galeria=1,prawa]Według wstępnych ustaleń policji samochód osobowy Honda Civic podczas wyprzedzania zahaczył o zderzak ciężarówki, wypadł z drogi i uderzył w przepust. Został wybity w górę i na wysokości około dwóch metrów uderzył w przydrożne drzewa.

Źródło: KW PSP Kielce

o autorze

Redakcja