Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zatrzymali podpalaczy. Ich ‘zabawę’ wyceniono na blisko 70 tysięcy złotych.

Od dłuższego już czasu mieszkańcy gminy Działoszyce zmagali się z problemem pożarów do jakich dochodziło od czerwca w różnych miejscowościach. Najczęściej paliły się stodoły, wiaty, śmietniki, trawy. Częstotliwość oraz charakter pożarów wskazywały, że stoi za nimi umyślne działanie ludzi. Dlatego już od pierwszych zdarzeń zaraz po zakończeniu działań strażaków do pracy przystępowali mundurowi, którzy skrupulatnie gromadzili wszelkie dowody przestępczej działalności. Drobiazgowa praca policjantów doprowadziła do zatrzymania w minioną środę czterech mieszkańców gminy – poinformowała policja.

Podpalacze mają od 16 do 19 lat, przyznali się do zarzucanych im czynów. Twierdzili, że robili to z nudów. Nie myśleli o zagrożeniach dla innych ludzi, zwierząt i ludzkiego mienia. W taki sposób uatrakcyjniali swój wolny czas.

Prokurator wobec trzech pełnoletnich podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenie majątkowe. Dwóm 18-latkom i 19-latkowi grozi też kara do 5 lat pozbawienia wolności. 16-latek będzie tłumaczyć się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Foto. policja

o autorze

Redakcja/Łukasz