Małopolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na dostawę samochodów laboratoriów dla Specjalistycznych Grup Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego.

Przedmiotem postępowania jest dostawa dwóch samochodów przeznaczonych jest do wykorzystania jako mobilne laboratorium do badania skażeń o charakterze CBRN (chemicznych, biologicznych, radiacyjnych).

Wymagane jest podwozie z napędem 6×2 i ostatnią osią skrętną, silnikiem o nocy min. 450 KM, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów i kabiną dwuosobową.

Zabudowę należy wykonać z materiałów odpornych na korozję i przystosować do przewozu dodatkowo czterech osób. Jej wnętrze ma składać z dwóch przedziałów – roboczego i sprzętowego. Z tyłu podest ruchomy o nośności min. 500 kg i maszt teleskopowy o wysokości min. 10 m.

Samochody należy dostarczyć ze sprzętem, który został bardzo obszernie opisany w specyfikacji   

Odbiorcy

Jeśli uda się pozytywnie zakończyć się postępowanie samochody powinny trafić do grudnia 2021 roku na wyposażenie Specjalistycznych Grup Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego ‘KRAKÓW-6’ i ‘KATOWICE’.

Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych.

To nie jedyne laboratoria jakie trafią w najbliższej przyszłości do Państwowej Straży Pożarnej. Tego typu pojazdy otrzymają grupy z Warszawy, Poznania i Leżajska.

Foto. JRG 6 Kraków 

o autorze

Redakcja/Łukasz