Dzisiaj około godziny trzeciej w nocy doszło do pożaru budynku wielorodzinnego przy ulicy Konopnickiej w Mogilnie. W wyniku tego zdarzenia rannych zostało aż sześć osób – w tym trójka dzieci i strażak.

 

Pożar w budynku wybuchł kiedy wszyscy jego mieszkańcy spali. Jednego z lokatorów obudził własny pies, wtedy usłyszał trzaski i wyszedł na zewnątrz budynku, gdzie panowało ogromne zadymienie. Natychmiast zaalarmowano pozostałych mieszkańców oraz straż pożarną.

cmg2

Strażacy ewakuowali z pomieszczeń 14 osób, w tym piątkę dzieci. Działania gaśnicze trwały do wczesnych godzin porannych, na miejscu pracowało 12 zastępów strażaków, pogotowie ratunkowe, policja oraz pogotowie energetyczne i nadzór budowlany.

Do szpitala przetransportowano matkę z trójką dzieci, u których wystąpiły objawy podtrucia dymem oraz kobieta z poparzeniem ciała. W trakcie działań gaśniczych jeden ze strażaków doznał obrażeń głowy – udzielono mu pomocy na miejscu, jednak po czasie został on hospitalizowany.

W obecnej chwili trwa dogaszanie pogorzeliska.

 

Na podstawie CMG24.pl

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.