W Mokrej Lewej (woj. łódzkie) w dniu 22 maja odbyły się obchody 85- lecia istnienia OSP Mokra Lewa oraz przekazanie nowego samochodu ratowniczo gaśniczego Volvo 4XR3.

[galeria=12,prawa]W Mokrej Lewie pojawili się przedstawiciele władzy samorządowej, strażacy, duchowni oraz mieszkańcy. Wśród zaproszonych osób swoją obecnością zaszczycili:

  • Wicemarszałek Województwa Łódzkiego – Artur Bagieński,
  • Członek Zarządu Województwa Łódzkiego – Dariusz Klimczak,
  • Zastępca Komendanta Miejskiego PSP – st. bryg. Tadeusz Zwoliński,
  • Prezydent Miasta Skierniewice – Leszek Trębski,
  • Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Dziuda,
  • Wójt Gminy Skierniewice – Dominik Moskwa,
  • Zastępca Wójta Gminy Izabela Żaczkiewicz,
  • Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Biernat,
  • Komendant Miejsko-Gminny OSP Tadeusz Grotkowski,

[galeria=10,lewa]Uroczystości rozpoczął przemarsz zebranych gości, strażaków , pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej ulicami Mokrej Lewej w kierunku budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie odbywały się główne obchody. Po przybyciu na plac wewnętrzny jednostki, odbyła się uroczysta Msza Święta, którą koncelebrował Kapelan Powiatowy ksiądz Jan Pietrzyk. Po nabożeństwie, przystąpiono do poświęcenia i przekazania nowego samochodu ratowniczo gaśniczego Volvo 4XR3, który zastąpił wysłużonego Stara 200. Pojazd wykonała firma Bocar, a cena takiego samochodu to 510 000 złotych. Zakup sfinansowany został z funduszy Unii Europejskiej oraz Urzędu Gminy w Skierniewicach.[galeria=19,prawa] Ten nowy nabytek cechuje zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów, autopompa o wydajności 2400 l/min, maszt oświetleniowy oraz sprzęt łączności motorola. Pojazd jest ciągle doposażany w nowy sprzęt.

Z tej okazji przemówienie okolicznościowe wygłosili przedstawiciele władz samorządowych oraz pożarniczych. W tym dniu wręczono również odznaczenia i medale za zasługi strażakom z miejscowej jednostki. Tak bardzo ważny dzień dla strażaków, wykorzystano również do świętowania 50 rocznicy zawarcia związku małżeństwa przez jednego z zasłużonych członków OSP Mokra Lewa. W dalszej części tych obchodów zaprezentowane zostało przedstawienie przygotowane przez najmłodszych mieszkańców. Po tych oficjalnych uroczystościach, wszyscy zaproszeni goście udali się na obiad. Miejmy nadzieje, że jednostka z Mokrej Lewej będzie dalej płynnie działać, dbając o życie i zdrowie mieszkańców gminy, a nowy samochód posłuży im do szybszego dotarcia na miejsce zdarzenia oraz poprawy warunków pracy.

Fotografie: Adam Grotkowski

o autorze

Redakcja