31 sierpnia 2015 roku około godziny 7 rano Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach otrzymało zgłoszenie o zwłokach, które dryfowały w stawie rybnym w Moskorzynie.

Pierwsi na miejsce przybyli strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Polkowicach. Zlokalizowali oni zwłoki, które znajdowały się nieopodal brzegu. Zwłoki zostały wyciągnięte ze stawu oraz zabezpieczone. Przybyły na miejsce lekarz wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego S5 Polkowice stwierdził zgon. Stan zwłok wskazywał na to, iż do utonięcia doszło kilka godzin wcześniej.

DSC_0221

Denatem okazał się 64 letni mężczyzna – mieszkaniec Moskorzyna. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadzą czynności mające ustalić jak doszło do tego wypadku – wstępnie wykluczono działanie osób trzecich.

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.