Wczoraj tuż przed godziną 16:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku (woj. pomorskie) otrzymał zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów na drodze krajowej numer 6 w Mostach, w pobliżu stacji paliw.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z &Lęborka oraz OSP Nowa Wieś Lęborska.

23-letni kierowca Audi A6 kombiuderzył w tył pojazdu marki Saab, odbił na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z Kia Ceed, które następnie uderzyło w barierki ochronne.&

Do szpitala z obrażeniami ręki przewieziono 32-letnią kierującą samochodem marki Kia. Z uwagi, że rekonwalescencja potrwa dłużej niż 7 dni, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zneutralizowanie płynów eksploatacyjnych, kierowanie ruchem do czasu przejęcia przez policję oraz uprzątnięcie jezdni. Ruch wahadłowy odbywał się przez kilka godzin.

Policja prowadzi obecnie postępowanie, by ustalić w jaki sposób doszło do wypadku i kto ponosi odpowiedzialność. Wstępnie uważa się, że winę ponosi kierowca audi A6, który nie dostosował prędkości i odległości od poprzedzającego go pojazdu.

o autorze

Redakcja