W niedzielny wieczór 28 lipca 2013r. około godziny 19:20 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie otrzymał zgłoszenie o utonięciu mężczyzny w wieku około 35-40 lat w jednym ze stawów po starej żwirowni w miejscowości Moszna (woj. mazowieckie).

Po raz kolejny w powiecie pruszkowskim alkohol i kąpiel w niestrzeżonym miejscu doprowadziły do tragedii. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z JRG Pruszków oraz Policja i Pogotowie Ratunkowe. Po dotarciu na miejsce okazało się, że konieczne będzie zadysponowanie na miejsce specjalnego zastępu nurków z Warszawy.

Po prawie półtora godzinnym poszukiwaniu odnaleziono ciało mężczyzny. Niestety, mimo podjęcia natychmiastowej reanimacji przez Pogotowie Ratunkowe nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Mimo licznych apeli i próśb o niekorzystanie z tego typu zbiorników, zwłaszcza po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających oraz zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi wciąż dochodzi do tragedii. Jest to już kolejne tego typu utonięcie w powiecie pruszkowskim.

Autor: KamilT

o autorze

Redakcja