Firma Moto-Truck wygrała przetarg na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek PSP z województwa dolnośląskiego.

Przedmiotem postępowania była dostawa sześciu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych.

Każdy z nich powinien zostać zabudowany na podwoziu kategorii drugiej – uterenowionej z silnikiem o mocy min. 213 kW, napędem 4×4, manualną, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów i kabiną brygadową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję typu: stal nierdzewna, aluminium, materiały kompozytowe.

Na wyposażeniu między innymi: zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa dwuzakresowa min. A16/8-2,5/40, działko wodno-pianowe DWP16, linia szybkiego natarcia, wyciągarka, instalacja zraszaczowa i maszt oświetleniowy. Sprzęt dostarczają użytkownicy, firma wykona jedynie mocowania.

Firma Moto-Truck wykonanie zamówienia wyceniła na 5 077 440 zł brutto.

W przetargu wzięła udział również firma Wawrzaszek ISS, która złożyła ofertę o wartości 5 129 100 zł.

Odbiorcy:

Samochody do grudnia br. trafią do Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze i Komend Powiatowych PSP w Dzierżoniowie, Górze, Jaworze, Strzelinie i Ząbkowicach Śląskich. 

Foto. MT

o autorze

Redakcja/Łukasz