Dzisiaj w godzinach rannych na trasie Mrągowo, a Piecki doszło do tragicznego wypadku. Za wiaduktem kolejowym, na skrzyżowaniu dróg prowadzących do miejscowości Piecki i Mikołajki zderzyły się dwa tiry, które przewoziły materiały stałe. Niestety pomimo szybkiej i sprawnej akcji ratowniczej – kierowcy nie udało się uratować.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca SCANII – przewożący około 40 ton koksu, wpadł w poślizg, czego efektem było zarzucenie jego naczepy na przeciwny pas ruchu. W tym czasie z naprzeciwka jechał drugi tir (Volvo) przewożący około 25 ton granulatu sojowego. Uderzył kabiną w przyczepę z koksem.

[galeria=3,prawa]Niestety, podczas tego tragicznego wypadku ucierpiał również samochód stojący na poboczu, który próbował włączyć się do ruchu. Tylna oś naczepy Scanii oberwała się i z impetem uderzyła w Peugeota. Wszystkie materiały uległy rozsypaniu się na drodze. Z oględzin przeprowadzonych przez policje wynikło, że obydwa pojazdy jechały z dozwoloną prędkością, a skutki wypadku są tak poważne, bo swoje zrobiła masa pojazdów.

[galeria=4,lewa]Mrągowscy strażacy za pomocą ciężkiego sprzętu wydostali – ze zmasakrowanej kabiny Volvo nieprzytomnego kierowcę. Niestety pomimo dużego wysiłku i sprawnej akcji ratowniczej, zmarł w szpitalu. Kierowca Scanii odniósł poważne obrażenia, ale jego życiu nic nie zagraża. Trasa krajowa nr 16 została całkowicie zablokowana na kilka godzin, policja zorganizowała objazdy.

Na miejsce akcji przybyli :

  • Komendant Powiatowej PSP st. kpt. Jan Połubiejko oraz jego zastępca ktp. Andrzej Prościo,
  • Cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Mrągowa,
  • Ochotnicza Straż Pożarna z Wierzbowa,
  • Karetka pogotowia ratunkowego oraz policja.

Foto: Gazeta Olsztyńska oraz KG PSP.

o autorze

Redakcja