Dzisiaj w Kielcach ruszył XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, wśród wystawców znalazła się firma Moto-Truck.

Kielecka firma prezentuje w stolicy województwa świętokrzyskiego swój średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu MAN TGM 13.290 4×4 BB. Zabudowę wykonano ze stali nierdzewnej i kompozytu w układzie skrytek 3+3+1.

Układ wodno-pianowy składa się z autopompy HTM 24/10-4/40 MT klasy A16/8-2,5/40 z dozownikiem, zbiornika wody o pojemności 2500 lub 3000 litrów, zbiornika środka pianotwórczego o pojemności 10 % pojemności zbiornika wody, działka wodno-pianowego DWP 16 MT, linii szybkiego natarcia i czterech zraszaczy – po dwa z przodu i dwa z boku pojazdu.

Podstawowe wyposażenie wozu to pneumatyczny maszt oświetleniowy, niezależne ogrzewanie kabiny i przedziału autopompy oraz fala świetlna.

Prezentowana wersja posiada dodatkowo zderzakowe działko wodno-pianowe i wciągarkę. 

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to około 140 firm z Polski, Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Izraela, Korei Płd., Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Stanów Zjednoczone, Szwajcarii, Tajwanu, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włochy na powierzchni przeszło 9.000 mkw.

Foto. MT

o autorze

Redakcja/Łukasz