Podczas trwającego w Kielcach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego firma Moto-Truck prezentuje wóz, który jeszcze w tym roku trafi do Wojskowej Straży Pożarnej.

Jest to średni samochód ratowniczo – gaśniczy zabudowany na podwoziu Iveco Eurocargo ML150E32WS 4X4. Na wyposażeniu posiada między innymi zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 procent pojemności zbiornika wody, autopompę o wydajności blisko 3000 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar i 473 l/min przy ciśnieniu 40 bar, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe i wyciągarkę.

Do tego armatura wodno-pianowa, zestaw ratownictwa medycznego, agregat prądotwórczy, sprzęt łączności, zestaw do usuwania rozlewisk, agregat oddymiający, sprzęt burzący itp.

W ramach zamówienia 3 Regionalnej Bazy Logistycznej firma Moto-Truck wykona cztery takie samochody. Dwa jeszcze w tym roku trafią do Wojskowych Straży Pożarnych Ośrodka Szkolenia Poligonowego WL Orzysz w Bemowie-Piskim i 12 Brygady Zmechanizowanej w Stargardzie, w 2022 roku wozy otrzymają jednostki WSP 20 Brygady Zmechanizowanej w Morągu i Ośrodku Szkolenia Poligonowego WL w Nowej Dębie.

Wartość zamówienia to 5 225 040 zł.

Umowa zakłada skorzystanie przez zamawiającego z prawa opcji, które polega na dostawie dwóch kolejnych samochodów.

Foto. Moto Truck 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl