Do Muzeum Ratownictwa w Krakowie trafił nowy eksponat. Został przekazany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej ‘Czechowice’ w Czechowicach-Dziedzicach.

Tym razem zbiory krakowskiego muzeum zasilił samochód operacyjny Polonez 1500. Decyzję o bezpłatnym przekazaniu podjął uchwałą 14 stycznia Zarząd jednostki.

Samochód ten po długoletniej służbie, najpierw w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, a następnie po przekazaniu od 2007 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej ‘Czechowice’, Zarząd OSP na prośbę Dyrekcji Muzeum Ratownictwa postanowił, po wycofaniu go z eksploatacji, przekazać do zbiorów muzealnych, gdzie stanowić będzie cząstkę historii jednostki w idei niesienia samarytańskiej pomocy bliźniemu – napisał Zarząd w akcie przekazania.

W zbiorach Muzeum Ratownictwa w Krakowie jest już kilkanaście samochodów, między innymi policyjny Fiat Cinquecento, Fiat 125P w wersji strażackiej i sanitarnej, Żuki, Nysy, Volkswageny, a nawet samochód z drabiną Kloeckner-Deutz Humbolt i samochody ratowniczo – gaśnicze na podwoziu Star, Jelcz i Tatra.

Foto. jednostka, muzeum

 

o autorze

Redakcja/Łukasz