Waldemar Pawlak prezes ZOSP RP powiedział kiedyś: „Ludzie na ogół czują strach wobec żywiołów, wobec sił natury. Ale są też tacy, którzy skutecznie potrafią zmagać się z nimi. Taką wyjątkową grupą są strażacy.”

My strażacy-ochotnicy na każdej akcji ratowniczo-gaśniczej dajemy z siebie 100%. Ciebie prosimy o Twój 1% podatku na naszą działalność, w ten sposób pomożesz nam ratować. Stąd nasz apel – apel do każdej lokalnej społeczności.

Bycie strażakiem to bezinteresowna służba dla drugiego człowieka. To coś więcej niż pasja i poświęcenie. To misja społeczna. Każdy strażak-ochotnik ma zwyczajną pracę i rodzinę. Słysząc dźwięk syreny zostawia wszystko, aby nieść pomoc – by uratować Twoje życie, zdrowie i mienie.

Udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych to jednak nie wszystko. Aby móc pomagać i ratować innych, strażak-ochotnik musi wciąż podnosić swoje ratownicze kwalifikacje oraz posiadać odpowiedni sprzęt i wyposażenie.

osp-banner-czarny
Finansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych jest zależne głównie od budżetu jednostek samorządu terytorialnego.
Stąd też dana jednostka OSP często nie jest w stanie pozyskać brakującego lub wymienić przestarzałego sprzętu. Twój 1% podatku dochodowego jest istotny ze względu na fakt, iż z pozyskanych środków, strażacy-ochotnicy mogą doposażyć swoją jednostkę w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, dzięki czemu będą w stanie szybciej i skuteczniej nieść pomoc tym, którzy będą jej potrzebowali. Przekłada się to na wzrost bezpieczeństwa w Twojej okolicy.

Jak to zrobić w deklaracji PIT:

122. KRS: 0000116212
123. KWOTA 1%
124. CEL SZCZEGÓŁOWY: nazwa jednostki OSP z Twojej okolicy oraz jej dokładny adres wraz z kodem pocztowym

Informujemy również, że od tego roku jako „Cel szczegółowy 1%” można wskazać członka OSP lub członka jego rodziny.

Szczegóły oraz regulamin znajdziesz tutaj.


o autorze

Redakcja