W dniu 21 lutego br., około godzin wieczornych między Myśliną, a Dąbrowicami – droga krajowa nr 46, doszło do czołowego zdarzenia samochodu osobowego i ciężarówki z naczepą. Droga została całkowicie zablokowana.

Kierująca (48-letnia) samochodem osobowym marki Nissan Micra nie zachowała należytej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu, co doprowadziło do zderzenia się czołowo z pojazdem ciężarowym marki Daf – kierowany przez 50-letniego mężczyznę.&

W wyniku zderzenia pojazd ciężarowy przewrócił się w poprzek drogi – z naczepy wypadły i rozbiły się przewożone piwa. Natomiast samochód osobowy wypadł z drogi i wylądował na poboczu. 50-letniemu kierowcy nic się nie stało, natomiast kierująca została zabrana przez ratowników medycznych do szpitala.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działania, odłączeniu w obydwóch pojazdach akumulatora, uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych i pozostałości po samochodach. Cała droga została zablokowana na dziewięć godzin.

Foto: 24opole.pl (warm.pl)

o autorze

Redakcja