Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie otrzymała w trwały zarząd działkę pod budowę nowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Blisko hektarowa działka zlokalizowana jest w miejscowości Dukla, około 20 kilometrów od Krosna. W pobliżu znajduje się droga krajowa nr 19 i klasztor oo. Bernardynów, a przyszłości planowany węzeł drogowy S19 Via Carpatia.

Komenda Miejska PSP chce wybudować na działce Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 2, żeby jednak tak się stało potrzebne są niemałe środki finansowe. Szansą jest nowa ustawa modernizacyjna na lata 2022-2025, która jeszcze w tym roku może trafić do Sejmu. Komenda Główna PSP wstępnie planuje realizację inwestycji w lata 2024-2025, ale jest szansa na spore przyspieszenie.

Jak podaje Krosno112.pl, już od jakiegoś czasu trwają rozmowy o bezpieczeństwie na nowo budowanym odcinku S19 od Rzeszowa do Barwinka. W okolicy Dukli droga ekspresowa ma przebiegać m.in. kilkoma tunelami i wiaduktami. W związku z tym uznano, że kluczowe dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych oraz mieszkańców tej części województwa będzie zlokalizowanie strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w okolicach Dukli.

Państwowa Straż Pożarna w województwie podkarpackim w najbliższych latach chce wybudować trzy obiekty – nową siedzibę Komendy Powiatowej PSP i JRG w Brzozowie oraz strażnice dla Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych w Dubiecku (KM PSP Przemyśl) i Dukli (KM PSP Krosno).

Foto. krosno112.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz