Przez dwa dni zakładowa służba ratownicza Metra Warszawskiego miała możliwość przećwiczenia różnych scenariuszy pożarowych w rzeczywistych warunkach. Wszystko dzięki trenażerowi, który stanął przy stacji techniczno – postojowej na Kabatach.

Przez dwa dni, 23 i 24 czerwca, strażacy z Zakładowej Służby Ratowniczej Metra Warszawskiego mieli okazję pierwszy raz szkolić się przy wykorzystaniu profesjonalnego trenażera pożarowego – MOBILE FIRE TRAINER ML 2000, który umożliwia ćwiczenia w ekstremalnych warunkach przy szybko rozprzestrzeniających się płomieniach, zupełnej ciemności i temperaturze do 800 *C. Wśród scenariuszy ćwiczeń było między innymi odnalezienie i ewakuowanie poszkodowanego z miejsca zdarzenia, a następnie powrót i ugaszenie pożaru oraz zabezpieczenie butli z tlenem przed ogniem.

DSC0188.JPG_678-443

Na co dzień strażacy nie mają możliwości ćwiczenia w takich warunkach. – Do tej pory ćwiczyliśmy wyłącznie na naszej infrastrukturze – w tunelach i na stacjach metra, gdzie nie ma możliwość wytworzenia chociażby tak wysokiej temperatury – mówi Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Foto. Witold Urbanowicz, transport-publiczny.pl

o autorze

Redakcja