Nad zbiornikiem Jeziorsko w województwie łódzkim powstanie baza ratownictwa wodnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Kilka tygodni temu Komenda przeprowadziła postępowanie przetargowe na pierwszy etap inwestycji, polega on na przygotowaniu terenu pod budowę, robotach ziemnych i wykonaniu fundamentów. Prace zakończą się w połowie grudnia br.

Baza ratownictwa wodnego zlokalizowana w miejscowości Ostrów Warcki będzie to docelowo dwukondygnacyjny budynek stanowiący zaplecze podczas szkoleń praktycznych i teoretycznych z ratownictwa wodnego. Na parterze znajdą się dwa boksy garażowe na samochody lub łodzie na przyczepach, magazyny sprzętu i część socjalną. Na piętrze przewidziano salę szkoleniową i pokoje socjalne.

Inwestycja ma zagwarantowane finansowanie z budżetu państwa w ramach Programu modernizacji służb podległych MSWiA na lata 2017-2020.

Obecnie na terenie województwa łódzkiego działają trzy Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodnego: ”ŁÓDŹ”, ”PIOTRKÓW” i ”SIERADZ”.

o autorze

Redakcja/Łukasz