1 czerwca 2013 r. był wielkim wydarzeniem w życiu słupskich strażaków. Podczas uroczystości związanych z Dniem Strażaka został wręczony sztandar dla Komendy Miejskiej&Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.

Uroczystość została zainaugurowana mszą świętą w intencji strażaków oraz ich rodzin odprawioną w Kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego przez ks. Jarosława Aleksandrowicza w asyście ks. bryg. Jana Krynickiego -&kapelana krajowego strażaków, ks. Wojciecha Chistowskiego -&kapelana wojewódzkiego strażaków oraz innych kapelanów służb mundurowych. Po mszy zgromadzeni goście przeszli na Plac Zwycięstwa w Słupsku, gdzie odbył się uroczysty apel.

W drugiej części akademii strażakom Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych wręczono odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia za zaangażowanie w działania na rzecz ochrony przeciwpożarowej woj. pomorskiego. Uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej, a także defilada kompanii honorowych Komendy Miejskiej PSP w Słupsku, Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, Szkoły Policji w Słupsku oraz druhów&OSP z gminy Słupsk i Kobylnica. Po apelu wszyscy goście zostali zaproszeni na strażacki poczęstunek.

fot. Kamil Nagórek / GP24.pl

o autorze

Redakcja