W dniu 23 października o godz. 19:04 w miejscowości Nadarzyn na ul. Komorowskiej miał miejsce wybuch gazu z jednorodzinnym, parterowym budynku mieszkalnym. Całkowitemu zniszczeniu uległy 2 ściany zewnętrzne jednego z pomieszczeń.

W wyniku wybuchu 1 osoba – mężczyzna doznał rozległych poparzeń na ponad 90% powierzchni ciała, Innych osób w budynku nie stwierdzono, co potwierdził sam poszkodowany oraz negatywny wynik przeszukania pomieszczeń. Poszkodowany po udzielonej pomocy kwalifikowanej przez strażaków z OSP Nadarzyn a następnie przez zespół pogotowia ratunkowego z Pruszkowa, został zabrany przez śmigłowiec HEMS do szpitala specjalistycznego w Gryficach.

[galeria=3,prawa]Po wybuchu cały budynek objęty był pożarem, a ponadto nad gruzami zawalonej ściany spalał się gaz ziemny wydobywający się z uszkodzonej skrzynki gazowej. Ponieważ nie było możliwości zamknięcia dopływu gazu na zaworze, pogotowie gazowe wykonało zaciśniecie rury doprowadzającej gaz na terenie działki.

[galeria=4,lewa]Dalsze działania straży pożarnej polegały na dogaszeniu pożaru oraz oświetlaniu miejsca zdarzenia w celu przeprowadzenia czynności przez Policję.Działania zakończono o godz. 22:54.Przyczyny powstania zdarzenia bada Policja. Wdziałaniach wzięło udział łącznie 8 zastępów Straży Pożarnej (w tym 5 zastępów z Jednostek OSP),&a ponadto pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe oraz Policja.
Na miejsce zdarzenia przybyli również:

– bryg. Dariusz Drzewiecki – Komendant Powiatowy PSP w Pruszkowie

– Dariusz Kowalski – V-ce Starosta Powiatu Pruszkowskiego.

Źródło : KP PSP Pruszków

o autorze

Redakcja