O godzinie 11:42 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie została zadysponowana do potrącenia rowerzysty na trasie Katowickiej. Po niespełna trzech minutach zastęp 579[M]72 w obsadzie czterech ratowników wyjechał do zdarzenia.

Z powodu korku na trasie dojazd na miejsce był bardzo utrudniony. Po około 7 minutach zastęp był już na miejscu. Do zdarzenia doszło w Paszkowie przed skrzyżowaniem.

Z relacji świadków wynika, iż winę za wypadek ponosi 79-letni rowerzysta, który podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy, nie spojrzał co dzieje się na drodze. Rowerzysta doznał licznych obrażeń ciała, a szczególnie ucierpiała jego głowa, ponieważ jechał bez kasku.
&

Do wypadku prócz zastępu z OSP Nadarzyn zadysponowano podstawowy zespół ratownictwa medycznego, lotnicze pogotowie ratunkowe oraz dwa radiowozy. Na miejscu był także technik policyjny, który ustalał dokładne przyczyny wypadku. Pacjent został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Działania OSP Nadarzyn polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnieciu drogi oraz asyście przy starcie śmigłowca zespołu lotniczego pogotowia ratunkowego. O godzinie 13:40 zastęp wrócił do koszar.

o autorze

Redakcja