9 sierpnia w Kamieńcu Ząbkowickim po raz trzeci odbędzie się Kamieniecka Biesiada Strażacka oraz zawody Najtwardszy Strażak Przetrwa. Biesiada rozpocznie się już od godziny 11:00 zmaganiami strażaków ochotników i zawodowców z Polski i Czech. &

Zawodnicy ponownie zmierzą się na wymagającym torze, gdzie przyjdzie im rywalizować w widowiskowych i emocjonujących konkurencjach: węże, ciężary, przeszkody, a swoje zmagania zakończą wbiegnięciem po schodach na wieżę „Czerwonego Kościółka”.

W ubiegłorocznym turnieju wystartowało 40 strażaków, a zwycięzcą był Marcin Zdziebło z SA PSP Kraków, w kategorii OSP najlepszym zawodnikiem był Piotr Rogowski z OSP Tarnów.

Zapraszamy do Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie na wszystkich będzie czekać wiele atrakcji, zarówno dla strażaków, sympatyków pożarnictwa, młodych, starszych i rodzin z dziećmi. &

Nie zabraknie pokazów sprzętu strażackiego, symulatorów jazdy po alkoholu, pokazów Straży Granicznej, Narodowych Sił Rezerwowych, Wojska Polskiego z II Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, czy samochodów terenowych. Na najmłodszych będą czekać gry i zabawy z nagrodami.

Na scenie wystąpią między innymi: zespół ludowy z KGW Starczów, który zaprezentuje piosenki strażackie i zespół PROKOP BAND.&Około godziny 18:00 odbędzie się gala wręczenia nagród dla zwycięzców turnieju, a następnie oficjalnie zostanie przekazany nowy samochód strażacki.

Mocnym brzmieniem rozpocznie się druga cześć biesiady. O godzinie 19:00 na scenie pojawi się zespół BONHART ze Strzelina, o godzinie 20:00 zagra góralska KAPELA PIECZARKI.

Przed sceną będzie można też zobaczyć efektowny występ szczudlarzy, a na zakończenie dla przybyłych gości dyskoteka i zabawa pod gwiazdami.

o autorze

Redakcja