Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej zamierza wyremontować uszkodzony kilka miesięcy temu samochód ratowniczo – gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2.

Do zdarzenia doszło 28 lutego. – Strażacy jechali do wypadku w Grodźcu, gdzie doszło do kolizji volkswagena i renault. Na ul. Bielskiej w Jaworzu przed wozem ratowniczo-gaśniczym zahamował pojazd osobowy, aby umożliwić przejazd. Gdy strażacy omijali ten pojazd, musieli wykonać gwałtowny manewr, aby uniknąć zderzenia z pojazdem osobowym nadjeżdżającym z przeciwka. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i doszło do wywrócenia go na poboczu – mówiła Polsat News Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Strażakom nic poważnego się nie stało.

Żeby naprawić samochód bielska komenda ogłosiła postępowanie przetargowe na naprawę powypadkową, która obejmie kabinę, zabudowę, zbiornik wody i instalację elektryczną. Na wykonanie wszystkich prac zawartych w specyfikacji zamierza przeznaczyć 218 290,17 zł brutto.

W wyznaczonym terminie oferty złożyły cztery firmy:

Truck Service – 239 000 zł,

Nucar – 199 000 zł,

PPHU Iwona Weidlich – 169 740 zł,

Wawrzaszek ISS – 228 780 zł.

Wszystkie firmy zadeklarowały wykonanie zamówienia do końca października br.

Foto. Radio Bielsko 

W drodze do wypadku wywrócił się wóz strażacki

o autorze

Redakcja/Łukasz