W dniach 12-13 kwietnia 2022 r. w siedzibie Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej PIB w Józefowie odbyła się narada kadry kierowniczej PSP z udziałem komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, zastępców komendanta głównego PSP, dyrektorów biur Komendy Głównej PSP oraz komendantów wojewódzkich i szkół PSP.

Podczas spotkania omówiono bieżące wydarzenia i działania podjęte przez formację w 2022 roku, który jest bardzo intensywny, w szczególności pod względem działań funkcjonariuszy związanych z napływem uchodźców z Ukrainy.

Omówiono plany i priorytety operacyjne, prewencyjne, finansowe, logistyczne, kadrowe, szkoleniowe i inne. Uwagę poświęcono również przygotowaniom do zbliżającej się uroczystości Centralnych Obchodów Dnia Strażaka (planowaną na 6 maja 2022 r.), połączonej z obchodami jubileuszu 30lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej.

W trakcie odprawy, nadbryg. Andrzej Bartkowiak skorzystał ze sposobności i za pośrednictwem komendantów wojewódzkich PSP oraz komendantów szkół PSP, przekazał dla funkcjonariuszy i pracowników PSP a także druhów OSP słowa podziękowania za dotychczasową służbę oraz złożył życzenia zdrowia i wszelkiego dobra na nadchodzące Święta Wielkanocne.

Opracowanie i zdjęcia: Wydział Prasowy Komendy Głównej PSP

 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl