Po raz kolejny strażacy, policjanci ruszyli z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”, którą organizujemy między innymi My – Polski Serwis Pożarniczy przy współpracy ze SCANIA Polska. Tym razem w poniedziałek 12 – go stycznia tego roku, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Wietszycach zorganizowali spotkanie z dziećmi, zapraszając do udziału także OSP Białołękę, Zarząd Gminny ZOSP w Pęcławiu oraz Policję.&

[galeria=40,prawa]Podczas zajęć dzieci ze szkoły podstawowej w Białołęce, a także przedszkola w Pęcławiu oraz Piersnej, mogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, poruszania się po drogach, a także poznać pracę strażaków oraz policjantów. Na placu przed szkołami strażacy przeprowadzili pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego.

[galeria=18,lewa]Młodzi gospodarze mogli zobaczyć samochody bojowe straży pożarnej od kuchni – siadały za kierownicą wozu, przymierzyły umundurowanie bojowe strażaków. Akcja nie tylko edukacyjna, ale pokazująca jaka to ciężka, trudna, a zarazem bardzo satysfakcjonująca praca – niekiedy społeczna.

Podczas tej akcji wśród wszystkich uczestników zostały rozdane odblaski poprawiające ich widoczność po zmierzchu pozyskane przez OSP Wietyszyce dzięki współpracy z Polskim Serwisem Pożarniczym – Remiza.com.pl, których fundatorem jest SCANIA Polska. Rozdane zostały również kalendarze strażackie na nowy rok.

[galeria=29,prawa]Jest to ważna akcja, dzięki której w znaczący sposób może się poprawić bezpieczeństwo dzieci. Czas poświęcony na tą akcję nie uważamy za zmarnowany, a wręcz przeciwnie. Zyskaliśmy nowe doświadczenie, które zamierzamy wykorzystywać w przyszłości – mówi Kamil Halarewicz naczelnik OSP Wietszyce, a także użytkownik naszego serwisu.

Zapraszamy również do przeczytania tego artykułu, który łączy się w całość z tą akcją. Oczywiście koordynatorem akcji, całości jest Tomasz Pluta.

o autorze

Redakcja