31 lipca 2017 r. w godzinach wieczornych przez teren powiatu grajewskiego przeszła silna nawałnica, która wyrządziła wiele szkód nie tylko w drzewostanie, ale także w budynkach mieszkalnych i gospodarczych. 

Ogółem strażacy interweniowali 16 razy, w tym 11 razy na terenie gminy Grajewo i 5 razy na terenie gminy Szczuczyn. Na szczęście nikt nie został ranny.

Jak informuje KP PSP w Grajewie do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Przechody gm. Grajewo, gdzie silny wiatr uszkodził dach budynku mieszkalnego na powierzchni około 40 m². W tym przypadku niezbędna okazała się pomoc strażaków, którzy dokonali demontażu uszkodzonych elementów konstrukcji oraz zabezpieczyli dach budynku plandeką i deskami przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

Kolejne zdarzenia, w których uszkodzone zostały budynki mieszkalne i gospodarcze zanotowano na terenie gminy Szczuczyn. W miejscowości Guty konary drzew uszkodziły dach budynku gospodarczego, natomiast w Zofiówce konary wbiły się w ścianę szczytową budynku mieszkalnego powodując duże zniszczenia.

W likwidacji skutków wszystkich zdarzeń uczestniczyły cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej – 10 strażaków oraz 21 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grajewskiego – 109 strażaków.

Foto. KP PSP Grajewo

o autorze

Redakcja/Łukasz