Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej pozostanie w swojej obecnej remizie. Rząd postanowił przekazać środki na wykup budynku.

Kilka tygodni temu dotychczasowy właściciel budynku, w którym znajduje się remiza OSP Ruda Śląska postanowił wystawić go na sprzedaż. Miasto pomimo pierwokupu nie miało wystarczających środków. Druhowie zorganizowali nawet internetową zbiórkę, ale do tej pory zebrali ponad 8 tysięcy złotych, a potrzebują ponad pół miliona.

W sprawę zaangażowało się wiele osób, ale ostateczna pomoc przyszła z samej góry.

Dzisiaj przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej odbyła się konferencja prasowa. Doradca premiera Paweł Jabłoński w obecności prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic poinformował, że Rząd przekazał miastu dodatkowe środki na wykup remizy.

Kiedy poznaliśmy tę sytuację, ja zwróciłem się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o pomoc i ta pomoc nadeszła. Rząd postanowił wesprzeć, wyjątkowo, bo sytuacja jest wyjątkowa, ale nasi strażacy też są wyjątkowi. Rząd postanowił wesprzeć Rudę Śląską, aby miasto miało dodatkowe środki na wykup siedziby OSP. To się stało dzięki interwencji premiera Mateusza Morawieckiego i bardzo się cieszę, że możemy w ten sposób wesprzeć naszych strażaków – powiedział doradca premiera – Paweł Jabłoński.

W ubiegłym roku druhowie wyjeżdżali do zdarzeń blisko 70 razy, w tym roku już ponad 90. Obecnie posiada 60 członków i dwa samochody ratowniczo – gaśnicze.  

Foto. OSP Ruda Śląska

o autorze

Redakcja/Łukasz