W dniu wczorajszym, około godziny 12:20 doszło do bardzo groźnego wypadku drogowego na drodze krajowego nr 25 – na trasie Russów, a Witoldów. W sumie jedna osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brały udział trzy osobówki, dostawczy i ciągnik siodłowy.

Wszyscy kierowcy pojazdów jechali z Kalisza w stronę Konina. W pewnym momencie, samochód osobowy marki Peugeot 206 zatrzymał się na środku skrzyżowaniu sygnalizując, że będzie skręcał w lewo – na Russówek.

Za Peugeotem 206 zatrzymał się kolejny samochód (marki Peugeot Partner), a za nimi kolejno Lublin, Volkswagen LT35 z przyczepką, a na końcu Audi A3. W ten długi sznur samochodowy wjechał z impetem ciągnik siodłowy z przyczepą. Samochody po kolei uderzyły w siebie nawzajem. Najbardziej ucierpiało Audi.

[galeria=5,prawa]Poszkodowana została 22-letnia kierująca ( z Audi A3 ). Miała lekkie obrażenia ciała. Przewieziono ją do szpitala. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, policja i prokurator będą badać okoliczności. Droga przez kilka godzin była nie przejezdna w obydwie strony.

Działania straży pożarnej, polegały na zabezpieczeniu terenu działania, odłączeniu w pojazdach akumulatorów, uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu i plastikowych elementów z samochodów.

Foto: Łukasz Jurek

o autorze

Redakcja