Do tragedii doszło w miejscowości Kępa (województwo małopolskie). W domku jednorodzinnym znaleziono ciała trzech osób. Wezwane służby stwierdziły śmierć 34-letniej kobiety oraz dwójki dzieci w wieku 7 i 11 lat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomoc została wezwana przez mężczyznę mieszkającego w pobliżu poszkodowanych. Po telefonie od przebywającego za granicą męża kobiety, z którą nie mógł się skontaktować, sąsiad pośpieszył sprawdzić czy coś się stało. Drzwi wejściowe były zamknięte od środka. Przez okno zauważył trzy osoby leżące na podłodze.

Na pomoc została wezwana Straż Pożarna, która pomogła dostać się do środka. Wiadomo, że w domu znajdowała się kuchenka gazowa oraz dwa piece. Ratownicy nie wykluczają żadnej z hipotez.

Na miejscu pracuje Prokuratora, Policja i Straż Pożarna. Przyczynę śmierci kobiety i dwójki dzieci poznamy po sekcji zwłok, jednak możliwe że było to zatrucie tlenkiem węgla.

Przypominamy, żeby zabezpieczyć swoje domostwa czujką tlenku węgla. Bezwonny, silnie trujący gaz w każdą zimę zbiera potężne żniwo.

Zajrzyj do poradnika „Nie dla czadu!” 

o autorze

Redakcja/K