W dniu 29 czerwca około godziny 9:15 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Nowym Tomyślu otrzymał zgłoszenie o wypadku, na drodze Rudniki – Niegolewo (gm. Opalenica). Z treści zgłoszenia wynikało, iż dachował samochód osobowy.

Do akcji natychmiast został wysłany woz bojowy  GBA 1,5/16 z OSP Opalenica, a także dyżurny powiadomił komisariat Policji w Opalenicy oraz Pogotowie Ratunkowe w Nowym Tomyślu.

Jako pierwsi na miejsce akcji dojechali opaleniccy strażacy. Na szczęście poszkodowana dzieczyna, która kierowała rozbitym pojazdem, nic poważnego się nie stało i opuściła auto o własnych siłach przed przyjazdem służb ratunkowych. Do zadań strażaków należało: zabezpieczenie miejsca wypadku, udzielenie pomocy przed medycznej oraz wsparcie psychiczne poszkodowanej 19 – letniej mieszkance Wielkiej Wsi (gm. Buk). Po dojechaniu na miejsce ZRM strażacy przekazali poszkodowaną załodze karetki, a ta zabrała ją do szpitala powiatowego w Nowym Tomyślu. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

tekst: Bartosz Meler

o autorze

Redakcja