Nielegalne składowisko substancji chemicznych zostało wczoraj odnalezione w opuszczonym kurniku w miejscowości Otmice w województwie opolskim.

Do sprawdzenia obiektu zadysponowano zastępy z powiatu strzeleckiego, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego Kedzierzyn – Koźle i oficera operacyjnego z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że w budynku nieużytkowanego kurnika o wymiarach 98 m x 12 m, składowane są duże ilości substancji chemicznych nieznanego pochodzenia – informuje opolska straż pożarna.

Substancje znajdują się w metalowych beczkach, największe z nich mają po 200 litrów. Strażacy przebadali atmosferę wewnątrz oraz wokół obiektu oraz pobrali próbki do badania. Okazało się, że są to substancje do produkcji farb, nie zagrażają one środowisku.

Na miejscu działań obecny był przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu oraz funkcjonariusze Policji, którym przekazano obiekt do zabezpieczenia i dalszych czynności dochodzeniowo – śledczych.

Foto. Agnieszka Pospiszyl/Radio Opole

o autorze

Redakcja/Łukasz