Tegoroczna noc sylwestrowa dla strażaków w całej Polsce była bardzo pracowita. Interweniowali oni aż 2180 razy – to dwukrotnie więcej niż przed rokiem. Zginęły dwie osoby, a 33 zostały ranne – informował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Dokładne informacje dotyczą Sylwestra oraz pierwszych godzin Nowego Roku. Nasza redakcja sama dostawała od was zdjęcia i wideo z podejmowanych działań, wyjazdów dzięki aplikacji Snapczat (remizacompl). Już wtedy wiedzieliśmy, że ta noc będzie bardzo pracowita.

Kilkadziesiąt pożarów miało miejsce przede wszystkim na balkonach, w budynkach gospodarczych na wsiach – były one spowodowane niewłaściwym użyciem środków pirotechnicznych. Do najtragiczniejszego pożaru doszło w środę w nocy w jednym z budynków w Zabrzu, gdzie w mieszkaniu na piętrze zginęła kobieta. Kolejny pożar wybuchł w czwartek nad ranem w miejscowości Kostrzyn nad Odrą (lubuskie), gdzie z nieustalonych jak dotąd przyczyn zapaliło się mieszkanie na poddaszu. Strażacy ewakuowali 15 osób z budynku. Ranne zostały dwie osoby.

W samej stolicy w tą szaloną noc strażacy wyjeżdżali do 82 zdarzeń, w tym 44 niewielkich pożarów.

 

o autorze

Redakcja