20 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku odbyło się otwarcie ofert w przetargu na dostawę dwunastu podnośników.

Przypomnijmy, przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów z podnośnikiem hydraulicznym SHD-23 na podwoziu z napędem 4×2 i silnikiem o mocy minimum 250 KM. Zabudowa powinna być wykonana z materiałów opornych na korozję, a platforma w formie podestu roboczego. Podnośnik o wysokości ratowniczej minimum 23 metrów, wyposażony w drabinę na całej długości wysięgnika, kosz o udźwigu min. 250 kg, wzdłuż wysięgnika teleskopowy pion wodny zapewniający dostarczenie wody przy ciśnieniu 12 bar do działka wodno-pianowego zamontowanego na koszu.

Podnośniki trafią do komend powiatowych/miejskich PSP w Łodzi, Olkuszu, Płocku, Gdyni, Słupsku, Nowym Dworze Gdańskim, Strzelcach Opolskich, Rudzie Śląskiej, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Nowym Mieście Lubawskim i Szczecinku.

W trakcie trwania postępowania do zamawiającego w wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty złożone przez firmę Fabrykę Maszyn ‘Bumar-Koszalin’ – 18 mln 391 tys. zł, 30 miesięcy gwarancji i co ciekawe ‘PS-BVT’ czyli BECKMANN Volmer Technology i Szczęśniak Pojazdy Specjalne – 16 mln 959 tys. zł, 60 miesięcy gwaracji.

Firmy Szczęśniak nikomu nie trzeba przedstawiać, natomiast firma BECKMANN na co dzień produkuje podnośniki i posiada w swojej ofercie podnośnik o oznaczeniu HTJ-23 (zdjęcie poniżej).

Państwowa Straż Pożarna zamierza przeznaczyć na realizacje zamówienia 17 mln 400 tys. zł.

o autorze

Redakcja/Łukasz