Policjanci z warszawskiego Ursynowa z pomocą strażaków zdjęli z balkonu na czwartym piętrze i zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który próbował przed nimi uciekać.

Jak ustalili policjanci, mieszkaniec jednego z ursynowskich osiedli w wyniku nieporozumienia rozstał się, ze swoją kobietą. Tego samego dnia poinformował ją, że nie zamierza tak zostawić sprawy i uprzykrzy jej życie. Pierwsze, co zrobił, to pojechał w okolice mieszkania babci byłej partnerki i wybił szybę w jej mieszkaniu, powodując straty w wysokości 600 zł. Pokrzywdzona powiadomiła o przestępstwie policjantów. Ci postanowili odwiedzić podejrzanego w jego mieszkaniu – poinformowała policja.

Mężczyzna na widok funkcjonariuszy wyszedł na balkon na 4 piętrze i przeskoczył na balustradę sąsiadów, próbując uciec. Szybko się zorientował, że to rozwiązanie było bardzo niebezpieczne i zrezygnował. Strach uniemożliwił mu powrót do swojego mieszkania i bezpieczne zejście. Mundurowi na miejsce wezwali strażaków, którzy przy pomocy drabiny uratowali mężczyznę.

Skruszony mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz czekają go zarzuty, za które sąd może go skazać nawet na 5 lat więzienia.

Foto. policja

o autorze

Redakcja/Łukasz