Nocna Jazda Ratowników już 28 maja pojedzie dla Paulinki

Już w niedzielę 28 maja w Jedliczu odbędzie się jedna z największych akcji charytatywnych na Podkarpaciu, która łączy wszystkie służby mundurowe w jeden wspólny cel, dzięki któremu możliwa jest pomoc chorym dzieciom i dorosłym w powrocie do zdrowia.

Czym jest Nocna Jazda Ratowników?

W 2016 roku z inicjatywy OSP Dobieszyn i portalu Krosno112.pl zorganizowano pierwszą akcję pomocy dla małej Hani z Dobieszyna, która zachorowała na nowotwór. Organizatorzy liczyli na to, że przyjedzie kilka jednostek straży pożarnej i dzięki temu uda się zebrać jakąś kwotę dla małej dziewczynki. Rzeczywistość przekroczyła oczekiwania organizatorów, ponieważ na zlot przyjechało kilkadziesiąt wozów OSP i PSP oraz włączyły się w to inne służby. Zebrano również pokaźną sumę pieniędzy. Organizatorzy zachęceni sukcesem pierwszej akcji postanowili kontynuować dzieło cyklicznie.

Nocna Jazda Ratowników na stałe wpisała się w kalendarz podkarpackich imprez. To akcja, która pomogła już niejednemu. Fundusze zbierano już dla strażaka Łukasza, małej Oliwki chorej na mukowiscydozę, Olusia, który potrzebował operacji w USA, ratownika medycznego Grzegorza. Szósta akcja organizowana była dla Bartosza Habila z Przybówki (2021 rok), a w 2022 r. jechaliśmy dla Mai z Potoka.

W sumie podczas siedmiu akcji zebrano już ponad 270 tys. złotych!  

Nocna Jazda Ratowników dla Paulinki

Hania, Łukasz, Oliwka, Oluś, Grzesiek, Bartek i Maja to bohaterzy wcześniejszych charytatywnych akcji „Nocna Jazda Ratowników”. Do tego grona w tym roku dołączy Paulinka z Jasła. Służby mundurowe oraz mieszkańcy będą zbierać pieniądze na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Paulinka choruje na:

Pieniądze potrzebne są przede wszystkim na rehabilitację prywatną, której koszt to średnio 1500 zł na miesiąc, turnusy rehabilitacyjne, zaopatrzenie ortopedyczne, prywatne wizyty lekarskie oraz leki. Paulinka wymaga nie tylko rehabilitacji ruchowej, ale również rehabilitacji słuchu, mowy, terapii ogólnorozwojowych, dzięki temu jest w dobrej kondycji, próbuje przekręcać się, pełza, utrzymuje kilka sekund w opozycji siedzącej a dla niej to bardzo duże postępy.

Właśnie dlatego Nocna Jazda Ratowników 2023, zostanie poświęcona Paulince Okarmie.

Święto i integracja służb

Nocna jazda Ratowników jest świętem służb ratowniczych, które raz w roku zjeżdżają się na parking ORLEN Południe w Jedliczu. Program imprezy zawsze był bogaty a kulminacją był nocny przejazd samochodów ratowniczych drogami Krosna i powiatu. Średnio podczas każdej z imprez gromadzi się około 150 jednostek OSP i innych służb mundurowych. W sumie przez całą imprezę przewija się około 200 pojazdów różnych służb mundurowych.

W trakcie barwnego przejazdu ulicami Krosna i powiatu krośnieńskiego, służbom towarzyszą rzesze publiczności.

Na miejscu akcji fundusze zbierane będą do puszek, a już teraz zachęcamy, aby przekazać fundusze na leczenie Paulinki za pomocą przelewu na stronie: https://www.licytuje-pomagam.pl/zbiorki/pomagam/Darowizna-dla-Paulinki

Atrakcje podczas Nocnej Jazdy Ratowników

Niewątpliwie największą atrakcją jest przejazd alarmowy kolumny samochodów służb ratunkowych i mundurowych drogami Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Jednak wcześniej, bo już od godziny 13:00 na parkingu Orlen przy ul. Rejtana w Jedliczu odbywa się piknik rodzinny, z wieloma atrakcjami dla dzieci: będą zjeżdżalnie, malowanie twarzy, teatrzyk i wiele innych atrakcji przygotowanych przez jedlicki oddział firmy Orlen Południe. Również od 13:00 dostępna będzie strefa gastronomiczna przygotowana przez catering „U Schabińskiej”, ale też przez Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie dostępna również Kuchnia Strażacka.

 Oczywiście nie zabraknie strażackiej grochówki przygotowanej przez strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.

Będzie można polecieć w powietrze balonami na ogrzane powietrze.

Po godzinie 13:00 na parking zaczną się zjeżdżać się służby ratunkowe i mundurowe, m.in.

Swoje stoiska będą mieć firmy ściśle powiązane z ratownictwem. W godzinach 15:45 do 17:30 odbędą się pokazy ratownicze przygotowane przez służby ratunkowe.

Przewidziano również licytacje i loterię fantową. Od godziny 19:00 zaplanowano strażacką dyskotekę z DJ Mareckim.

Na godzinę 20:05 zaplanowano wyjazd kolumny samochodów na trasę Nocnej Jazdy Ratowników, która powiedzie przez Jedlicze, Dobieszyn, Krosno-Polankę, Krosno i zakończy się przy Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie przy ul. Niepodległości.

Zapraszamy! Takiej akcji nie ma nigdzie w Polsce, a może nawet na Świecie!

Wydarzenie na Facebooku (kliknij) 

Exit mobile version