14 osób ewakuowanych, 11 osób w tym 6 dzieci trafiło do szpitali, to bilans nocnego pożaru kamienicy do którego doszło w nocy przy ulicy Chopina w Pruszkowie. Na miejscu działało pięć zastępów.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pruszkowie otrzymał zgłoszenie o pożarze przed godziną 2 w nocy. W pierwszej kolejności zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG Pruszków.

Po przybyciu na miejsce, pożar swoim zasięgiem obejmował drewnianą klatkę schodową oraz poddasze użytkowe. Ogień odciął drogę ucieczki mieszkańcom w związku z czym konieczna była ich ewakuacja przy wykorzystaniu drabiny mechanicznej oraz drabin przystawnych. W sumie z budynku ewakuowano 14 osób, z czego 11 w tym sześcioro dzieci w wieku od roku do 14 lat trafiło do pobliskich szpitali z podejrzeniem zatrucia dymem.

Z rozwojem sytuacji na miejsce pożaru dotarły dwa zastępy z najbliższych jednostek OSP. Dalsze działania prowadzone na miejscu polegały na podaniu prądów wody na klatkę schodową i poddasze budynku.

W działania trwające do godziny 5 rano brało pięć zastępów z JRG Pruszków, OSP Nowa Wieś, OSP Piastów oraz Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pogotowie Energetyczne.

o autorze

Kamil998