Nocny pożar sklepu w Braniewie

Około drugiej w nocy straż pożarna w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze w części magazynowej należącej do sklepu spożywczo – przemysłowego.

Do pożaru doszło w Braniewie przy ulicy Kościuszki. Powstały pożar w pobliżu obiektu magazynowego stanowił zagrożenie dla pozostałej części handlowej sklepu. Strażacy oprócz gaszenia pożaru magazynu i materiałów zgromadzonych obok obiektu przystąpili również do sprawdzenia części handlowej sklepu.

Dynamicznie prowadzone działania gaśnicze pozwoliły ograniczyć rozprzestrzenienie się pożaru na wnętrze sklepu spożywczo – przemysłowego. Wysoka temperatura panująca wewnątrz oraz dymy pożarowe zniszczyły częściowo produkty znajdujące się w sklepie oraz wnętrze pomieszczenia. Na miejsce działań gaśniczych skierowano trzy pojazdy ratowniczo – gaśnicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej. Po ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu pomieszczeń należących do sklupu strażacy przeszukali pogorzelisko dogaszając ukryte zarzewia ognia. Działania na miejscu pożaru trwały blisko 90 minut. Przyczyny pożaru wyjaśni dochodzenie.

Foto. mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek/KP PSP w Braniewie

Exit mobile version