Pożar był&powodem ewakuacji 38 lokatorów budynku w Łodzi. 7 listopada 2008 o godzinie 2:35 w Łodzi, przy ul. Zawiszy Czarnego 9 w trzypiętrowym murowanym budynku mieszkalnym, prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia przez osobę nieustaloną, powstał pożar.

Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na podaniu prądu wody na palącą się zabudowę korytarza na trzecim piętrze budynku. Intensywność rozwoju pożaru powodowała trudności w zlokalizowaniu i dotarciu do osób wymagających ewakuacji.

[galeria=2,prawa]Łącznie, poza strefę zagrożenia, ewakuowano 38 osób. Jedno z dwójki ewakuowanych dzieci (roczną dziewczynkę) ewakuowano przez okno przy użyciu drabiny D10W, używając podnośnika PH-25 ewakuowano dwudziestoletnią kobietę, pozostałe osoby wyprowadzono z budynku klatką schodową.

&Za poszkodowane w wyniku pożaru uznano 8 osób w tym dwoje dzieci. Dwóm z nich podano 100% po czym przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Sześć osób zostało przewiezionych do szpitali i Instytutu Medycyny Pracy.

[galeria=3,lewa]W wyniku pożaru spłonęło wyposażenie korytarza, częściowemu opaleniu uległy jedne z drzwi na trzecim piętrze. W akcji ratowniczo-gaśniczej trwającej 2 godziny 5 minut, uczestniczyło 14 strażaków, 12 członków Zespołów Ratownictwa Medycznego, 4 policjantów, 2 strażników gminnych, 2 pracowników Pogotowia Energetycznego oraz 1 osoba ze służb innych.

Źródło : KW PSP Łódź

o autorze

Redakcja