Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu otrzymała ‘nowy’ ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy typu autocysterna.

Decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 we Wrocławiu trafiła cysterna, która wcześniej znajdowała się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Zgorzelcu.

Zestaw składa się z ciągnika siodłowego Mercedes Benz Actros 2644 6×6 i naczepy-cysterny przystosowanej do przewozu 25 tysięcy litrów wody i wyposażonej w motopompę Tohatsu o wydajności 1500 litrów na minutę. Został kupiony w 2010 roku przez Komendę Wojewódzką PSP we Wrocławiu, drugi identyczny zestaw znajduje się w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Wałbrzychu.

Nowy nabytek zastąpi we wrocławskiej ‘czwórce’ zastąpi ciągnik siodłowy Mercedes Benz Actros 1844, który już został przekazany do Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze i wysłużoną cysternę MetalChem o pojemności 18 tysięcy litrów, prawdopodobnie zakończy ona swoją służbę w Państwowej Straży Pożarnej. 

Foto. kadr/Legnica112, KM PSP Wrocław

o autorze

Redakcja/Łukasz