Dzisiaj nad ranem w miejscowości Nowa Dąbrowa (gmina Potęgowo) około 300 metrów za skrzyżowaniem z drogą na Czarną Dąbrówkę doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych – VW passat oraz Mercedesa 110.

Wysłane na miejsce jednostki służb ratowniczych zastali na miejscu zdarzenia dwa potężnie rozbite wraki aut. Niestety uderzenie było tak silne, że kierowcy samochodów osobowych zginęli na miejscu.

Jak dowiedzieli się na miejscu reporterzy Głosu Pomorza, volkswagenem jechał 44-latek z miejscowości Świski w województwie podlaskim. Natomiast drugim samochodem marki mercedes – 35-letni mężczyzna ze wsi Krasnołęka w powiecie malborskim.

Na miejscu był bezpośredni świadek wypadku, a mianowicie kierowca citroena berlingo, którego chwilę przedtem wyprzedził jeden z uczestników wypadku.&

Rzecznik prasowy słupskiej policji Jacek Bujarski nie chce podać więcej szczegółów, jak twierdzi – „nie chce sugerować, w jaki sposób doszło do wypadku”.

Jak podaje Głos Pomorza według nieoficjalnych informacji kierowca Volkswagena jechał od strony Słupska, a mercedes nadjeżdżał z Lęborka. Części z rozbitych aut były rozrzucone na długości blisko 200 metrów.

Foto, video: Łukasz Capar – Głos Pomorza

o autorze

Redakcja