W poniedziałek 29 sierpnia br. na jednej z prywatnych posesji przy ul. Przysiecznej doszło do osunięcia się ziemi podczas wykopywania studni. W wyniku tego zdarzenia przysypany został pracujący tam 58-letni mężczyzna.

Wykop miał około 7 metrów głębokości i nie był w żaden sposób zabezpieczony. Na miejsce zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. Z uwagi na brak specjalistycznego sprzętu i charakter zdarzenia zadysponowano dodatkowo Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z JRG Radzionków i Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą z Jastrzębia Zdroju.

14100309_1210727595661701_3475999973558815537_n
Akcja była bardzo trudna z uwagi na fakt, iż nie można było użyć ciężkiego sprzętu. Niestabilny grunt ratownicy zabezpieczyli za pomocą podpór, by wpuścić do wykopu ratowników. Obok studni koparką wykopano także kolejny otwór, który miał pomóc w dostaniu się do przysypanego robotnika.

Strażacy pracowali nieustannie od chwili przybycia na miejsce katastrofy. Niestety po ponad dobie poszukiwań, finał działań okazał się tragiczny – wydobyto zwłoki mężczyzny. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

Foto: mł. kpt. Piotr Zwarycz – SGRW Radzionków

 

o autorze

Redakcja